Stworzyliśmy dla Ciebie niezależne forum dyskusyjne aby oddać Ci głos. Zmieniaj Polskę razem z nami! zmieniaj.pl

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wrocław 1 luty 2017 Progresywna Polska - Państwo Post-Pisowskie. Grupa inicjatywna.
#1
Szczegółowe informacje
Idea jest taka: powołujemy grupę osób, którzy nie zgadzając się z obecnym demolowaniem państwa przez PIS, nie chcą tylko biernie narzekać \ protestowac na ulicach, ale chcą czynnie pracować nad koncepcją Polski po upadku PISu.
Wizja kierunkowa (paradygmat debaty): PROGRESYWNA POLSKA - kraj przyjazny do życia dla WSZYSTKICH POLAKÓW, zrównoważony społecznie, ekonomicznie, środowiskowo; oparty na wiedzy i gospodarce III rewolucji przemysłowej, wspierający wolność osobistą i wszechstronny rozwój każdego obywatela.
Spotkanie ma charakter organizacyjny. Chodzi o poznanie uczestników, omówienie reguł wspólnej pracy, przedyskutowanie pomysłów itp.
Po ukonstytuowaniu grupy wrocławskiej, będziemy budowali grupy w innych miastach (Będziemy pracowali wg. metodologii spotkań deliberacyjnych). A także będziemy pracowali w wirtualu.
Proszę o przemyślane decyzje o wzięciu udział w spotkaniu. Traktuję je jako poważną decyzję pracy intelektualnej w grupie (powiedzym spotkania raz w miesiącu).
Ale zarazem musimy mieć świadomość, że tylko ALTERNATYWNA WIZJA POLSKI WOBEC PIS - KRAJU ODPOWIADAJĄCEGO POTRZEBOM I MARZENIOM NOWOCZESNYCH POLAKÓW ma szansę odsunąć PIS od władzy i demolowania naszego kraju.
Zaczynamy więc niezwykle ważny projekt ! (co nie znaczy, że zawsze będziemy poważni Uśmiech ).

https://www.facebook.com/events/621701534679753/
Odpowiedz
#2
mam pewne wątpliwości co do powyższego projektu. Nadmieniam, że nie jestem zwolennikiem partiokracji lecz demokracji bezposredniej. Mimo tego używanie słowa demolowanie państwa przez PiS jest stwierdzeniem za daleko idacym, bo niby jak PiS demoluje? Faktem jest iż nie spełnia pokładanych w pełni nadziei, ale odwraca proces jaki postępował przez 8 lat przez koalicję PO/PSL. PiS dopiero niecałe 1,5 roku sprawuje rządy tak więc opiniowanie dokonań wobec poprzednich 8 lat V kolumny interesów niemiecko-francuskich i sprowadzania Polski do roli kolonii.

Poza tym nie ma żadnej możliwości zastąpienia obecnego modelu zarządzania państwem i bez realnych zmian zarówno w konstytucji jak i w ordynacji wyborczej, gdzie Naród=Suweren posiada jedyna i realną władzę. Poza tym nie ma żadnej silnej opcji obywatelskiej, która mogłaby udźwignąć zmiany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości