Stworzyliśmy dla Ciebie niezależne forum dyskusyjne aby oddać Ci głos. Zmieniaj Polskę razem z nami! zmieniaj.pl

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściana wschodnia gotowa bronic gospodarki Śląska
#1
Tadeusz Puchałka.

                                      RATUJMY TO CO NASZE

,,Ściana wschodnia gotowa bronic gospodarki Śląska i problemów tego regionu w myśl hasła obrony POLSKIEJ RACJI STANU”.

Konferencja która odbyła się w dniach 21- 22 maja na ziemi przemyskiej z inicjatywy
mgr. inż. Krzysztofa Tytko*,
miała na celu przedstawienie problemów gospodarczych na Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem dramatycznej sytuacji polskiego górnictwa. W dyskusji która została przyjęta z dużym zrozumieniem gości przybyłych z wielu regionów kraju, głos zabrali jako goście honorowi
profesor Ryszard Kozłowski. Profesor w wykładzie wypowiadał się w temacie podziemnego zgazowania węgla. Wiele miejsca poświęcił także tematom związanym z pozyskiwaniem czystej energii ze źródeł geotermalnych, wielokrotnie podkreślał wagę tego tematu. Polska bowiem posiada ogromne ilości źródeł tej energii.
Są pomysły jak to bogactwo wykorzystać. Zastanawia brak zainteresowania tymi gotowymi projektami.

Dr. Piotr Mazurek, w wykładzie którego tematem była ( Era węgla – perspektywy – syngaz- błękitny węgiel), podkreślał; ,,Ideą moją jest wdrożenie tej technologii w średniej i dużej energetyce. Upieram się przy tym temacie ponieważ jestem przekonany dodaje, co zresztą nauka udowadnia, że jest to proces o wiele tańszy i nie powodujący zanieczyszczeń. Reasumując przyszłość leży w węglu i jest o co walczyć”.(wybrany fragment wypowiedzi).

Jednym z tematów konferencji było omówienie spraw związanych ze zmianą polityki monetarnej, na ten temat w obszernym wystąpieniu wypowiadał się pan Józef Kamycki, pan Dariusz Brzozowiec przedstawił plan i możliwości wdrożenia pieniądza lokalnego  (zielony).

Zbigniew Martyniak ,, Komitet Obywatelski Obrony Polskich Zasobów Naturalnych”, w swojej wypowiedzi posługując się tablicami poglądowymi w obrazowy sposób przedstawił proces beztlenowej obróbki fizykochemicznej węgla.
Chęć pomocy w przezwyciężeniu trudnej sytuacji gospodarczej Śląska wyraziły środowiska patriotyczne.

Na ten temat wiele miał do powiedzenia Jan Sposób, reprezentował ,,KONFEDERACJĘ NA RZECZ REFORM USTROJOWYCH”. ,,Przyjechaliśmy tu, mówi Sposób po to, aby zorganizować sieć ugrupowań patriotycznych, które wyrażałyby chęć włączenia się w zmiany ustrojowe w Polsce. Mamy opracowane około 8 obszarów które wymagają natychmiastowych przemian”. Odsyłam zainteresowane strony na łamy miesięcznika ,,kurier Wnet” dodaje Jan Sposób. ( wybrany fragment wypowiedzi).

Głos w dyskusji zabrała także Marszałek Sejmiku Ziemskiego Prowincjonalnego Ziemi Bielsko Bialskiej pani Elżbieta Łochyńska; ,,Przyjechaliśmy tu mówi pani Marszałek aby się łączyć nie dzielić. Śląsk to jest to, co nam zostało z Polski – lasy, złoża naturalne, kultura, głębokie wartości chrześcijańskie, to oto trzeba nam walczyć. To górnik powinien się znaleźć w tym pięknym miejscu dziś, a nie my" - dodaje pani Łochyńska.

Prezes Stowarzyszenia Gospodarki Dobra Wspólnego Sławomir Ostaszewski w swoim wystąpieniu przedstawił praambułę i cele działania stowarzyszenia. Pan Roman Klimczyk wypowiadał się jak należy wykorzystywać nowoczesne technologie w szybkiej komunikacji (internet).

O problemach polskiego prawodawstwa wypowiadał się pan Andrzej Tomasz Sobolewski – autor wielu publikacji obnażających słabości polskiego prawa. ,,Jakim Państwem Jesteś Polsko” (Tychy czerwiec 2008 r. ISBN 978 – 83 – 927349 – 0 - 1) i ( ,,Pozwólcie żywym żyć a zmarłym odpocząć” ( Tychy lipiec 2010 r. ISBN; 978 – 83 – 927349 – 1 - 8) to publikacje z którymi można było się zapoznać podczas konferencji.

Obrady konferencji zakończyli eksperci górnictwa mgr. inż. Marek Adamczyk oraz gospodarz i organizator spotkania mgr. inż. Krzysztof Tytko.

Po zakończeniu obrad dwudniowej konferencji, długo trwały ożywione dyskusje zaproszonych gości.
Widać pełne zrozumienie dla trudnej sytuacji w jakiej znalazła się Polska, podkreślano konieczność natychmiastowej reakcji, zmiany bowiem są konieczne aby systemy naprawcze zaczęły działać podkreślano w licznych wypowiedziach. ,,Ściana Wschodnia” stoi murem za Śląskiem – nie jesteście sami, rozumiemy wasze problemy i wyrażamy chęć natychmiastowej pomocy. To nie tylko obrona śląskich interesów, ale także, a tak naprawdę przede wszystkim obrona polskiej racji stanu”.

Więcej na;  
rg1.polsl.pl / kelag / raport.pdf          
http://www.analizyrynkowe.cal.pl / pliki _ rożne / Raport _ Krzysztofa _ Tytko. pdf        
iKnurow.pl / wykład _ ekspertów – ds – górnictwa – Krzysztofa – Tytko – marka – adamczyka            
http://www.radiownet.pl / publikacje / utrata - górnictwa – to – koniec – suwerenności - polski
[-] Następujący użytkownicy (1 użytkownik) Lubią wpis Jan Sposob :
  • Roman Klimczyk
Odpowiedz
#2
Zwracam uwagę na poważny problem. Przygotowywana jest opcja rabunkowego przejęcia kopalni i oddanie ich w obce ręce, razem z prawami koncesyjnymi na wydobycie węgla którego pokłady są jedne z największych w europie. Organizowany przekręt w stylu lat 90 nie zmienił swego impetu mimo zmiany niby patriotycznych rządów. Doprowadzono z premedytacją do zadłużenia sektora aby uzależnić sektor energetyczny od bangsterki. Zwracajcie uwagę na to co się dzieje i starajcie się wspierać działania obrony naszego Dobra Wspólnego.
[-] Następujący użytkownicy (1 użytkownik) Lubią wpis Roman Klimczyk :
  • Elżbieta Łochyńska
Odpowiedz
#3
Zapraszam do wątku WĘGIEL TO POLSKA, ALBO CO NAM ZOSTANIE?!
Odpowiedz
#4
 Roman pytanie techniczne: - temat przewodni "węgiel = 'być albo nie być' dla Polski" jest prowadzony w trzech wątkach. Jak temu zaradzić, jak połączyć dyskusję, a przez to zachęcić innych to włączenia się w wątek ratowania kopalni i suwerenności Polski 
Odpowiedz
#5
Technicznie problem powinien moim zdaniem wyglądać tak, że artykuł zamieszczamy na stronie www, a tu wklejamy linka z komentarzem. Zapoczątkowałem prace nad reorganizacją forum, musimy określić zasady tworzenia wątków i zakładania tematów. Dla publikujących powinna być przedstawiona czytelna instrukcja. Będę się starał to zorganizować. Postaram się również scalić tematy bliżej siebie. Może w weekend zorganizuję sobie jakiś czas.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości